1. Anasayfa
 2. YKS

Biyoloji Kanal Önerisi

Biyoloji Kanal Önerisi
Biyoloji Kanal Önerisi
0

Günümüzde dershane ve kurs ücretleri çok fazla artmıştır. Bunun yanında öğrenciler bir kurs gidip memnun kalmadıklarında maalesef önlerinde çok fazla seçenek de bulunmamaktadır. Bu noktada en büyük yardımcılardan birisi YouTube olmaktadır. YouTube üzerinde pek çok öğretmen ders anlatımları yapmaktadır. Bu videolar sayesinde öğrenciler kolay bir şekilde ders çalışabilmekte ve kendilerini geliştirebilmektedir. Bu noktada tabii ki öğrencilerin yaptığı farklı araştırmalar bulunmaktadır. Bu araştırmaların başında da biyoloji kanal önerisi araştırması gelmektedir. YouTube üzerinde çok fazla kanal olduğu için öğrenciler hangilerini tercih etmeleri gerektiğini merak etmektedir. Bu araştırmanın bu kadar fazla yapılmasının sebebi de budur.

YouTube Üzerinden Ders Çalışılır mı?

Biyoloji kanal önerisi araştırmasından önce öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan birisi YouTube üzerinden ders çalışılır mı araştırması olmaktadır. İnsanlar internet üzerinden ders çalışıp çalışamayacaklarını merak etmektedir. Bu noktada bir kursa veya dershaneye gitmem şart mı yoksa YouTube üzerinden de çalışabilir miyim sorusu da öğrenciler tarafından çok fazla sorulmaktadır. Bu noktada tabii ki YouTube üzerinden de ders çalışmanız mümkündür. Bu noktada YouTube’da çok fazla kanal olması işinizi kolaylaştırmaktadır. Bu anlamda herhangi bir kursun veya dershanenin sizlere sunamayacağı imkanı sunmaktadır. İstediğiniz hocadan ders dinleme imkanını sizlere vermektedir. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken unsurlar da bulunmaktadır. Bu unsurlar;

 • YouTube üzerinden çalışırken mutlaka gerçek bir ders çalışma ortamı oluşturmalısınız. Kursta veya dershanede çalışıyor gibi derse odaklanmalı ve telefonunuzu bırakmalısınız.
 • Çalıştığınız ders ile ilgili notlar almalısınız. Her gün çalıştığınız konunun sorularını çözmelisiniz. Bu noktada kendinize bir kurs ortamı oluşturmalısınız.
 • YouTube eğlence videolarının da çok fazla olduğu bir platformdur. Bu tür içerikler de dikkatinizi dağıtabilir. Bu noktada mutlaka işinize odaklanmalı ve tamamen dersinize çalışmalısınız.
 • YouTube üzerinde ders dinlerken mutlaka kendi kelimeleriniz ile özetlemeli ve bir defter tutmalısınız. İzlediklerinizin aklınızda kalma oranı çok düşüktür. Bu noktada mutlaka yazarak kendinizi desteklemeniz gerekmektedir.

Bu kurallara dikkat ederek YouTube üzerinden ders çalışmanız ve gerçekten başarılı olmanız  mümkündür. Sadece YouTube üzerinden ders dinleyerek başarıya ulaşan çok fazla insan bulunmaktadır. Başta da belirtiğimiz gibi sizin anlama tarzınıza en uygun anlatan hocayı bulmanız konusunda da YouTube büyük bir imkan sunmaktadır. Bu noktada aşağıda yer alan biyoloji kanal önerisi kısmı ile kendinize uygun bir kanal bulmanız da mümkün olmaktadır.

YouTube Biyoloji Anlatan Eğitim Kanalları

YouTube üzerinde ders dinlemek isteyen öğrencilerin en çok yaptığı araştırmalardan birisi de biyoloji kanal önerisi araştırması olmaktadır. Bu noktada tabii ki çok fazla kanal bulunmaktadır. Bu kanallardan birisini tercih etmeniz ve dersi bundan dinlemeniz mümkündür. Bu noktada;

 • Bu noktada en çok tercih edilen kanallardan birisi Dr. Biyoloji olmuştur. Barış hocanın anlattığı bu videolar biyoloji öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından çok fazla dinlenmektedir. Biyoloji alanında en çok sevilen öğretmenlerin başında bu kanal gelmektedir.
 • Biyoloji dinlemek istediğinizde tercih edebileceğiniz kanallardan bir diğeri de Betül Biyoloji kanalı olmaktadır. Bu kanalın Biyoloji Kampı 25 Günde Biyoloji Bitir adlı video serisi bu noktada büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu seride 25 video bulunmaktadır. Her gün birden fazla video izleyerek çok daha kısa sürede biyolojinin konu tarafını bitirmeniz de mümkündür.
 • Bu noktada tercih edebileceğiniz kanallardan bir diğeri de Senin Biyolojin kanalı olmaktadır. Bu kanalın TYT Biyoloji konu anlatımları ile biyoloji dersinde başarılı olmanız mümkündür. Bu kanalın yüklediği sette de toplam olarak 57 adet video bulunmaktadır. Daha ayrıntılı dinlemek istediğinizde bu kanalı tercih etmeniz de mümkündür.
 • Tabii ki Benim Hocam kanalının her alanda videosu olduğu gibi bu alanda da videosu bulunmaktadır. Benim Hocam bu alanda en başarılı olan kanallardan birisidir. Biyoloji videolarını de Dilek Kuvvet hoca anlatmaktadır. TYT Biyoloji Ders Notları adı ile yüklenen bu seride de toplam olarak 58 video bulunmaktadır. En ayrıntılı şekilde anlatan kanallardan birisi de budur.
 • Bu konuda tercih edebileceğiniz kanallardan bir diğeri de Selin Hoca kanalının (Gümcel) TYT Biyoloji Konuları adlı video serisi olmaktadır. Bu seride de toplam olarak 58 adet video bulunmaktadır. Bu seriyi de tercih etmeniz mümkündür.
 • Bu noktada tercih edebileceğiniz kanal Tonguç Akademi olmaktadır. Tonguç Akademi de her alanda eğitim içeriği üreten başarılı kanallar arasında yer almaktadır. Biyoloji konusundaki videosu da bu noktada büyük bir ilgi görmektedir.
 • Son olarak tercih edebileceğiniz kanal da Hocalara Geldik olmaktadır. Yine eğitim alanında en çok bilinen ve tercih edilen kanalların başında gelmektedir. Bu kanalın da biyoloji için güncel bir serisi bulunmaktadır. Bu seride 45 video yer almaktadır. Bu seriyi de biyoloji çalışmak için tercih etmeniz mümkündür.

Bu kanallar ile dershaneye veya bir kursa gitmenize gerek kalmadan biyolojiyi öğrenmeniz mümkündür. Bu kanalların tümü profesyonel olarak içeriklerini üretmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir